दमकडा माध्यमिक विद्यालयले टोलटोलमा शिक्षक खटायाे

पाल्पा । दमकडा माध्यमिक विद्यालय तानसेन ९ दमकडाले टोलटोलमा शिक्षा सञ्चालन गरेको छ ।

कोभिड १९ कोरोना भाइरसका कारण लामो समय विद्यालय बन्दभएपछि दमकडाले वैकल्पिक माध्यमबाट टोलटोलमा पुगेर शिक्षा दिन थालेको हो । टोलटोलमा आएका विद्यार्थीको ज्वरो परीक्षण गरी भौतिक दूरी कायम गरेर शैक्षिक क्रियाकलापमा सहजीकरण गर्ने कार्य गरिएको विद्यालयका प्रधानाध्यापक मोहनप्रसाद सापकोटाले बताउनुभयो ।

दमकडा, देउराली, टिन्टीआँप, कुन्सरे, पिप्ले, ठटिया, गोरसोत, सराईलगायतका १२ स्थानमा बालकक्षादेखि १२ सम्मको पठनपाठन भएको छ । विद्यार्थीले मास्क, सेनिटाइजरसहित झोला बोकेर टोलटोलका कक्षामा उपस्थित भएका छन् । विद्यालयले हरेक टोलमा ३\४ जना शिक्षक परिचालन गरी दैनिक हाजिर गराई विद्यार्थीलाई शिक्षण गरेको छ । गाउँमै आएर शिक्षकहरुले छोराछोरी पढाइदिएर एकदमै राम्रो काम गरेको अभिभावक टोपबहादुर घर्तीले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘सिकेका कुरा बिर्सिने अवस्थामा पुगेका बालबालिकालाई अप्ठेरो अवस्थामा पनि टोलटोलमा आएर पढाउने काम प्रशंसनीय छ ।’

विद्यालयले स्वास्थ्य चौकी, सहरी स्वास्थ्य केन्द्रसँग समन्वय गरी विद्यार्थीहरुको तापक्रम मापन गरेको कुन्सरे टोलमा खटिनुभएका शिक्षक दिनेश नेपालले जानकारी दिनुभयो । दमकडा माध्यमिक विद्यालयले समुदायमा शिक्षक पठाएर पठनपाठन गर्न थालेपछि विद्यार्थी खुशी भएका छन् । प्रतिक्षालय, कृषि संकलन केन्द्र र सामुदायिक भवनमा चलेको कक्षाका अधिकांश स्थानमा छोराछोरी लिएर अभिभावक पनि सँगै आएका थिए ।

दमकडा माध्यमिक विद्यालयले टोलटोलमा शिक्षक खटायाे

Categories: News